Úvod / Vše o nákupu / Garance původu a certifikace slitků a mincí

Garance původu a certifikace slitků a mincí

Prodáváme pouze certifikované zlaté a stříbrné slitky a mince.

Zlaté slitky z 24karátového zlata, které prodáváme, jsou certifikované švýcarskými výrobci Argor-Heraeus SA a dalšími viz. Výrobci & Značky. Slitky odpovídají londýnskému standardu Good Delivery a jsou akceptovány na všech trzích s investičním zlatem.

Certifikáty zlatých slitků

Certifikát obsahuje logo dodavatele, rafinéra, unikátní číslo a váhu. Tyto údaje jsou deklarovány na čelní straně slitku. Zlaté slitky do velikosti 100 gramů jsou zataveny v plastovém blistru s certifikátem. Na slitku je vždy vyražena pečeť kvality punc Melter Assayer, případně dalších výrobců.

Argor Heraeus 1 oz popis slitku
Argor Heraeus 1 oz popis slitku

Zlaté slitky od 250g výše již baleny nejsou a prodávají se samostatně s papírovým certifikátem – s ohledem na výrobce.

Argor Heraeus 250 gramů s certifikátem
Argor Heraeus 250 gramů s certifikátem

Argor Heraeus

Společnost Argor-Heraeus SA patří mezi přední rafinéry vzácných kovů (především zlata) a výrobce slitků. Její hlavní sídlo se nachází v městečku Mendrisio v jihovýchodním Švýcarsku. Společnost byla založena již v roce 1951.

Zlaté investiční slitky pod logem Münze Österreich (Rakouské mincovny) se vyrábějí ve Švýcarsku společností Argor-Heraeus SA. Argor-Heraeus SA také vyrábí slitky pod svým logem a pod logem společnosti Heraeus. Slitky jsou tedy kromě loga naprosto totožné, a proto i stejně likvidní.

Tip: Máme pro vás přehled výrobců a značek, jejichž produkty prodáváme. Vždy se můžete přesvědčit o kvalitě našich dodavatelů, kteří jsou zárukou pravosti slitků a mincí.

Ověření pravosti slitků a mincí

Pro vaši a naši bezpečnost ověřujeme zlaté a stříbrné slitky a mince špičkovým verifikátorem Sigma Metalytics PMV PRO. Testovací sada na drahé kovy PMV PRO umožňuje analyzovat elektrické vlastnosti na povrchu vzorku, napříč celým vzorkem a po zadání hmotnosti vzorku umožňuje i jednoduchý test specifické hmotnosti (hustoty) přímo na obrazovce.

Špičkový verifikátor Sigma Metalytics PMV PRO

Špičkový verifikátor Sigma Metalytics PMV PRO