Úvod / Investiční zlato

Investiční zlato

Proč vložit úspory do fyzického zlata? Nákupem zlatých slitků, nebo mincí ochráníte své úspory před inflací. Navíc vás díky své dlouhodobé stabilitě ochrání i před měnovou krizí a pádem měny. Rozložte své úspory také do zlata.

Certifikované investiční zlaté slitky a mince s garancí původu. Pouze ověření výrobci a dodavatelé. Investiční zlato doručujeme pojištěným cenným psaním zdarma k vám domů. Ke každé objednávce slitku si nyní můžete objednat luxusní etuji v akci pouze za 1 KčNakupujte zlato chytře a snadno bez registrace, bez poplatků a s právní garancí zpětného odkupu.

Zlato jako investice

Investiční zlato je ustálený a širokou veřejností používaný pojem. Do zlata investuje široké spektrum lidí, nejvíce úspor má střední generace. Stále více lidí přichází na to, proč investovat do zlata. Zlato ve fyzické podobě nenese riziko protistrany, narozdíl od peněz, akcií, dluhopisů. Protože fyzické zlato znamená, že berete investici k sobě a fyzicky ji vlastníte. Řada investorů má zlato jako ochranu před krizí, před inflací a před pádem měny. Jiné investice jsou velmi živá záležitost, která se zejména v turbulentních dobách často mění. 

Jak investovat do zlata?

Vyplatí se investovat do zlata? Dle finančních expertů rozhodně ano. Zlato by mělo tvořit 5 – 15 procent investičního portfolia klienta. Pokud jste však konzervativní a máte nedůvěru v akciové trhy, zvyšte v něm podíl zlata i na 30 procent.

Ptáte se, proč investovat do zlata? Zlato je dobrou investicí pro ty, kteří chtějí diverzifikovat své stávající portfolio. Investování do zlata se nemusí týkat pouze šperků, nebo zlatých mincí. Ve skutečnosti existuje mnoho způsobů, jak investovat do zlata.
Přečtěte si 5 způsobů, jak investovat do zlata včetně praktických rad k nákupu zlata.

Investiční mince nebo slitky

Rozhodnutí, které čeká každého investora. Ať už se rozhodnete pro investiční mince nebo investovat do zlata ve formě slitků, chybu rozhodně neuděláte.

Zlaté slitky

Lidově zvané také zlaté cihly jsou opatřené úředními údaji (označení výrobce, např. Argor-Heraeus SA, váha, sériové číslo) a také certifikátem Londýnské asociace vzácných kovů. Zlaté slitky mohou být ražené (od 1 do 100 g) nebo lité (od 100 g do 1 kg). Výhoda zlatých slitků spočívá v tom, že u vyšších váhových kategorií (od trojské unce výše) je cena v přepočtu na jeden gram nižší než u zlatých mincí. Slitky se ale nevyznačují nijak zajímavou estetickou podobou.

Zlaté mince

Nakupované pro jejich váhu, obsah čistého zlata a pro krásu jsou známé a obchodovatelné po celém světě. K dispozici je dnes ohromující výběr investičních zlatých mincí, z nichž některé jsou skutečně krásnými příklady s ozdobnými vzory, jako zlaté mince Wiener Philharmoniker a Austrian Philharmonics. Ostatní zlaté mince, jako jsou USA Gold Eagles nebo American Buffalo z mincovny Spojených států, jsou v USA velmi populární.
Zjistěte, jakých 7 zlatých mincí je vhodných pro investici.