Úvod / Investiční stříbro

Investiční stříbro

Certifikované investiční stříbrné cihly s garancí původu. Pouze ověření výrobci a dodavatelé. Investiční stříbro doručujeme pojištěným cenným psaním zdarma k vám domů. Investujte do stříbra chytře a snadno bez registrace, bez poplatků a s právní garancí zpětného odkupu.

Proč investovat do stříbra?

Pořídit si investiční stříbro znamená vyhnout se v dlouhodobém horizontu ekonomickým či politickým turbulencím i vysoké míře inflace. Až neuvěřitelných 85% veškeré celosvětové produkce stříbra totiž připadá na průmysl. Z toho plyne, že se stříbro stává jednou z nejvíce využívaných průmyslových komodit vůbec. Pokud tedy máte zájem o konzervativní způsob spoření, jistě se vám vyplatí zařadit stříbro do svého investičního portfolia.

Nákup investičního stříbra s sebou nese hned celou řadu výhod. V prvé řadě se jedná o bezpečného uchovatele hodnoty. Dokáže tak dlouhodobě zhodnotit vložené peníze a ochránit je před nepříznivým vlivem inflace. Stříbro je rovněž i velice likvidní komoditou, kterou můžete snadno vyměnit za hotovost kdekoliv na světě. Příjemným zjištěním také je, že výnos z této investice nepodléhá zdanění.

Formy investičního stříbra

V oblasti investování do stříbra se může jednat o dlouhodobou až generační záležitost. Současná cena investičního stříbra je velmi příznivá, a tak se pro každého může stát velmi vhodnou alternativou ke klasickému spoření nebo jiným typům investic. Pokud se tedy rozhodnete do stříbra investovat, můžete tak učinit buď formou stříbrných cihel nebo stříbrných investičních mincí.

Jak se určuje cena stříbra?

Cena stříbra je určována na volném trhu. Klíčovou roli tak hraje především nabídka a poptávka po stříbře. V letech 2008 až 2011 stoupla rapidně cena stříbra díky zvýšené poptávce, a to až na neuvěřitelný pětinásobek. Je tedy zcela možné, že se podobná situace bude opakovat i v následujících letech.

Historický vývoj ceny stříbra

Vývoj ceny stříbra závisí na nabídce a poptávce. Aktuální kurz stříbra napovídá, že poptávka po stříbře neustále stoupá. V dřívějších dobách se stříbro více využívalo ve šperkařství, kde se těší velké oblibě i dnes. V současné době se využívá nejen k investičním účelům, nýbrž i v průmyslové výrobě či dokonce farmacii. Ačkoli je poptávka po tomto kovu velmi vysoká, jeho zásoby jsou ovšem omezené.

Přemýšlíte o investici do stříbra? Pak vám doporučujeme své portfolio doplnit o certifikované stříbrné slitky, které můžete nakoupit na našem e-shopu za velmi výhodných podmínek.