Úvod / Vše o nákupu / Platba v kryptoměnách

Platba v kryptoměnách

Rozhodli jste se směnit kryptoměny za zlato, ale nevíte jak na to? Na zlatosnadno.cz lze nově za zlato zaplatit v BTC, Ethereu a dalších kryptoměnách prostřednictvím služby BitPay. Částka je Vám vyčíslena za BTC a následně převedena podle kurzu kryptoměny, kterou chcete zaplatit. Můžete tak snadno a bezpečně investovat do zlata díky službě BitPay a to až do výše ekvivalentu 150 tisíc korun.

Co je služba BitPay?

Ve světě kryptoměn není BitPay žádným novým pojmem, jelikož je na trhu už od roku 2011. Za tu dobu si tato služba vydobyla přední místo na poli globálních poskytovatelů platebních služeb Bitcoin. Prvotně byla služba BitPay určena zejména pro obchodníky, kteří měli zájem nabízet ve svém obchodě platby Bitcoinem a dalšími kryptoměnami. Od té doby se však výrazně rozvinula a zaměřila se také na klientskou platformu. Dnes tak již BitPay nabízí služby pro převod a platby kryptoměnami i osobním účtům a vydává také debetní karty, se kterými je možné kryptoměnami zaplatit.

Jak BitPay funguje?

Hlavní funkcí BitPay je interní převod kryptoměn do fiat měny (eura, dolary a další).

V praxi to funguje tak, že zaplatíte kryptoměnou, BitPay díky své technologii tuto částku vyčíslí a převede do fiat měny, přičemž vyloučí riziko volatility a obchodník poté získá tuto částku přímo na jeho bankovní účet.

Službu BitPay můžete využívat prostřednictvím mobilní aplikace a debetní karty. Pro získání debetní karty je nutné si stáhnout mobilní aplikaci BitPay z App Store nebo Google Play, ve které je možné si tuto kartu objednat. Po obdržení své BitPay Mastercard karty ji můžete začít používat u téměř každého online obchodníka nebo kamenného obchodníka, který přijímá předplacené karty Mastercard.

Jednou z hlavních výhod a zároveň také důvodem, proč se dnes služba BitPay řadí vedle Coinbase mezi největší světové globální platební brány Bitcoinu, je pokročilý systém zabezpečení. Tento sytém zabezpečení pomocí adres multi-sig umožňuje rozdělit autorizaci plateb až na 12 zařízení. Využít můžete zašifrovaný soukromý klíč, biometrického ověřování a PIN.