Úvod / Seznam výrobců / Valcambi / Švýcarsko

Valcambi / Švýcarsko

Slitky značky Valcambi jsou v celé Evropě dobře známy. Jedná se o výrobky jednoho z předních švýcarských a zároveň světových výrobců investičního zlata. Tato rafinerie zpracuje přibližně 2.000 tun vzácných kovů ročně a byla založena v roce 1961 pod jménem Valori & Cambi.

Tyto špičkové slitky z 24karátového zlata, které jsou zataveny ve velmi kvalitním plastovém blistru a certifikované švýcarskou firmou Valcambi, odpovídají londýnskému standardu Good Delivery a jsou akceptovány na všech trzích s investičním zlatem. Certifikát obsahuje logo dodavatele, rafinéra, unikátní číslo a váhu – a to vše je deklarováno na čelní straně slitku.

Logo jako ku symbol

Za pozornost stojí především logo společnosti, které je umístěno na každém slitku. Toto logo představuje obraz vytvořený ze čtyř stejných trojúhelníků, jež jednotlivě symbolizují 400uncový zlatý prut obchodovaný zejména Londýnskou burzou LBMA. Kombinace čtyř trojúhelníků tvoří zlatý čtverec - tvar používaný v historii mnoha různými kulturami. Setkáme se s ním např. u tibetských mandal, slavných italských zahradních labyrintů z 18. století, šachovnic nebo Da Vinciho všeobecně známých kreseb lidské postavy.

Čtyři trojúhelníky nakreslené do kruhu vytvářejí motiv, který je typický pro mnoho univerzálních symbolů a znaků, jako je např. jin a jang, Ollin v Aztécké kultuře nebo mystický kříž. Čtyři prvky točící se kolem prázdného středu symbolizují otevřenost, vstřícnost a uvítání.

Zlaté slitky o velikosti 50 x 1 gram se dodávají v průhledné plastové kartičce. Výhodou tohoto produktu pod obchodním označením CombiBar je, že obsahuje padesát jednogramových zlatých slitků a jeho pořizovací cena je na rozdíl od nákupu 50 slitků o váze 1 gramu mnohem výhodnější.
Tento produkt je proto jako celek osvobozen od DPH.