Úvod / Seznam výrobců / PAMP.

PAMP.

Název společnosti PAMP je zkratkou pro „Produits Artistiques Métaux Précieux", volně přeloženo „umělecké produkty z drahých kovů". Výrobky této společnosti jsou proto známy především pro svůj precizní vzhled. Známý motiv římské bohyně štěstí „Lady Fortuna" je vyražen na přední straně většiny výrobků PAMP, čímž výrobci dosáhli doslova artistického designu investičních slitků.


Společnost byla založena ve Švýcarsku v roce 1977. Původně razila pouze slitky, které měly hmotnost menší než 100 gramů. Následně rozšířila své služby také na zpracování dalších drahých kovů a také o testování a zajišťování dodávek svých produktů po celém světě. V současnosti společnost zpracovává a dodává slitky z drahých kovů o velké škále hmotnosti (od 12,5 kg až po 1 gram) a jejími klienty jsou centrální i komerční banky, těžební společnosti, výrobci šperků a hodinek, soukromí investoři, obchodníci se vzácnými kovy, velké investiční fondy a další.


Slitky z 24karátového zlata společnosti PAMP jsou certifikovány jako „good delivery" u Londýnské burzy drahých kovů LBMA, Dubai Multi Commodity Center (DMCC), na předních futures trzích TOCOM, COMEX/NYMEX a Shanghai Gold Exchange (SGE).