Úvod / Vše o nákupu / Slovník pojmů a časté dotazy

Slovník pojmů a časté dotazy

Jsme specialisté na investování do cenných kovů a píšeme o nich již od roku 2005. Vy specialisté být nemusíte, ale pro základní přehled jsme připravili několik pojmů, které stojí za to znát.

1. Je zlato, které prodáváte, skutečně pravé?

Zlaté slitky z 24karátového zlata, které prodáváme, jsou certifikované švýcarskými výrobci Argor-Heraeus SA a dalšími. Certifikační údaje jsou deklarovány na čelní straně slitku. Zlaté slitky od 250g výše již baleny nejsou a prodávají se samostatně s papírovým certifikátem – s ohledem na výrobce.

2. Jakým způsobem zboží dodáváte? Jak řešíte případnou ztrátu?

Aktuálně nabízíme přepravu plně pojištěným cenným psaním České pošty – dodání na adresu, nebo na poštu. Osobní převzetí je možné na pobočkách ve Zlíně a v Praze.

3. Mohu všechny zlaté a stříbrné slitky prodat, vykoupíte je ode mě?

U nás nakoupené cenné kovy od vás rádi vykoupíme. Máme pro vás přehledný návod, jak postupovat při výkupu.

4. Jak probíhá vyzvednutí na pobočce? Je třeba se objednat?

V případě osobního převzetí si s vámi dohodneme den a případně čas převzetí telefonicky při potvrzení objednávky. Převzetí probíhá v diskrétní zóně na pobočce.

Petr Žůrek Zlatosnadno.cz

5. Dodáváte ke všem cenným kovům certifikáty pravosti?

Certifikát obsahuje logo dodavatele, rafinéra, unikátní číslo a váhu. Tyto údaje jsou deklarovány na čelní straně slitku. Zlaté slitky do velikosti 100 gramů jsou zataveny v plastovém blistru s certifikátem. Na slitku je vždy vyražena pečeť kvality punc Melter Assayer, případně dalších výrobců. Zlaté slitky od 250g výše již baleny nejsou a prodávají se samostatně s papírovým certifikátem – s ohledem na výrobce.

AG 1 oz popis slitku

6. Jak mohu za zlato zaplatit?

Nabízíme celkem 3 měny: CZK, EUR a BTC (bitcoin). Možnosti platby jsou bankovním převodem ČR a Slovensko (FIO banka). Zboží do hodnoty 150 000 Kč je možné odeslat na dobírku.

7. Doručujete zlato a stříbro i na Slovensko?

Ano, na Slovensko zasíláme přes Slovenskou poštu – cenné psaní do ruky. Nejbezpečnější a nejlevnější forma dodání investičního zlata na Slovensko. Investiční zlato bude odesláno jako cenné psaní výhradně do vašich rukou. Zabaleno v bezpečnostní obálce a pojištěno na plnou hodnotu zboží. Při odeslání zásilky vám bude emailem zaslána informace o čísle zásilky, prostřednictvím kterého můžete sledovat její polohu. Maximální hodnota jedné zásilky je 10 000 EUR.

8. Co je to 1 Oz?

Jedná se o 1 trojskou unci zlata. Přesně se jedná o 31,1034807 g – jednotka používaná v obchodu s drahými kovy.

9. Jak se určuje cena zlata a stříbra?

Cena investičního zlata a stříbra se odvíjí od hodnot zveřejňovaných na mezinárodních burzách. Ceny kolísají prakticky nepřetržitě, a proto ceny drahých kovů aktualizujeme v minutových intervalech.

10. Kdy můžu zlato a stříbro nakoupit?

Otvírací dobu jsme jako první v ČR bez omezení rozšířili na 24 hodin denně, 7 dnů v týdnu. Včetně víkendů a svátků u nás můžete nakoupit s okamžitou fixací ceny. Více najdete na stránce Otvírací doba.

11. Můžu u vás zaplatit v bitcoinech?

Ano. Jako jedni z mála v ČR a jako jediní bez časového omezení nabízíme platbu v BTC a dalších kryptoměnách až do výše ekvivalentu 150 000 Kč. Platba je realizována přes ověřený bezpečný systém BitPay. Více na stránce Platba v kryptoměnách.